Ik hoop dat de meeste van jullie vandaag kunnen genieten van een extra zondag. Het is soms zo fijn om een extra dagje weekend te hebben. Zeker als het ook nog eens mooi weer is! Wie weet komt deze rijstsalade met komkommer en kikkererwten vandaag op die extra zondag van pas. Anders vast op een andere dag de komende week.
Frisse rijstsalade met komkommer en kikkererwten
De rijstsalade heeft door de kerrie extra veel smaak, maar is daarentegen ook lekker fris door de komkommer. Kikkererwten en rozijnen maken deze frisse salade echt af. Zeker geschikt als lunch of bijvoorbeeld als bijgerecht bij de avondmaaltijd.
De komende week staan de recepten op BrendaKookt.nl in het teken van ‘picknicken’ en lunches to go. Deze salade met rijst is namelijk geschikt om van te voren te bereiden en te bewaren. De salade wordt niet slap of verlept omdat er geen dressing aan is toegevoegd. Wel is de salade goed op smaak. Ideaal om mee te nemen in een bakje naar het werk, of tijdens een dagje weg.
Ingrediënten:
- 1 kleine ui
- 100 gram zilvervliesrijst
- 1 theelepel kerrie
- 1 bouillonblokjes (ik nam kippenbouillon)
- 4 stengels lente ui
- halve komkommer
- 100 gram gewelde kikkererwten
- 3 eetlepels rozijnen
- klein bosje peterselie
- olijfolie om te bakken
Bereiding:
- Snipper de ui, fruit dit in de pan waar je straks de rijst in gaat koken even aan in olijfolie.
- Roer de kerrie er door en voeg dan de rijst en water met het bouillonblokje toe.
- Kook de rijst gaar en laat dit even afkoelen.
- Snijd de lente ui in ringen. Halveer de komkommer door de lengte en schraap de zaadjes uit. Snijd de komkommer in halve ringen.
- Spoel de kikkererwten af en snijd de peterselie fijn.
- Meng de ringen lente ui, stukje komkommer, kikkererwten, rozijnen en peterselie met de gekookte kerrierijst.
Beste Brenda,
Hoeveel water gebruik je?
Hi Annemarie, de hoeveelheid water is afhankelijk van het type rijst dat je gebruikt. Hiervoor kun je het beste de aanwijzingen op de verpakking volgen.